Okinawa

 

 

Okinawa (沖縄本島) jest największą, subtropikalną, wyspą w środkowej części łańcucha archipelagu Ryukyu na Oceanie Spokojnym. To tam znajduje się cel naszej wyprawy! Wyruszymy do kolebki prastarego Królestwa Ryukyu, odwiedzimy też mniejsze wyspy, rajskie bezludne plaże, będziemy jeść pyszne świeże owoce tropikalnych drzew i głębin morza.

ZACZYNAMY!
…od lądowania w Tokyo i przemieszczenia się ekspresem do centrum.
Wybierzemy się na popołudniowy spacer, aby powitać jedną z największych metropolii świata i odpocząć przed dalszą podróżą.

Lecimy do Naha na Okinawie, a po wylądowaniu ruszamy tramwajem magnetycznym Monorail do centrum miasta, do naszej bazy na następne dni.
W Naha zobaczymy cudowny zamek Shuri, który pełnił funkcję rezydencji królów Ryukyu przez kilka stuleci, dopóki Okinawa nie stała się japońską prefekturą w 1879 roku, oraz królewskie mauzoleum Tamaudun. Z pewnością wybierzemy się na spacer do pięknego ogrodu Fukushūen i na miejską plażę u podnóży Naminoue Jinja.
Znajdziemy też czas na włóczęgę wśród tajemnych zaułków miasta, małych barów i lokalnych targów.
Wybierzemy się na dwie wyprawy promem, na małe wysepki archipelagu, gdzie spędzimy czas na pięknych pustych tropikalnych plażach. Będziemy piknikować, spacerować i pływać do utraty tchu!

Na ostatnie dni przeniesiemy się na południe głównej wyspy, żeby poznać jej codzienne, bardziej dzikie, oblicze. Będziemy mieszkać w pięknym domu, którego właścicielem jest zaprzyjaźniona japońska rodzina, w małej wiosce na skraju dżungli. Podróżni sami zdecydują, jak spędzić ten czas!
Możemy pojechać na słynną Mibaru Beach, gdzie skalne ostańce zdobią bajeczne wybrzeże, możemy odwiedzić najświętsze sekretne miejsce wyspy – Sefa Utaki, możemy też wybrać się do skansenu Okinawa World. Na terenie tego parku znajduje się także ogromna naturalna jaskinia Gyokusendo i ogród węży. Jaskinia jest jedną z najdłuższych Japonii, 850 metrów podziemnych korytarzy jest udostępnionych dla zwiedzających.

Do domu wrócimy znów przez Naha i Tokyo. Ta cała podróż zajmuje zwykle 10 dni.

To tylko przykład,
podobnie (bo nigdy TAK SAMO – każda podróż jest indywidualnym zleceniem) może wyglądać Wasza wyprawa.
Z przyjemnością zaprojektuję każdy japoński wyjazd!