moja historia

 

 

Dominika Szczechowicz URBAN ZEN

 

Kiedy pierwszy raz pojechałam do Japonii, odkryłam, że to jest miejsce, w którym wszystko jest dokładnie takie, jak potrzebuję i jak mi się podoba. Styl życia, estetyka, jedzenie, stosunek do ciała, ład.
Przez lata podróży i nauki – to poczucie się we mnie umacniało. Japonia to dla mnie nie kraj, ale styl życia.

W Polsce skojarzenia z Japonią są różne, nie zawsze pozytywne. I zapewne można w japońskiej obyczajowości znaleźć coś kiepskiego. Tak jak wszędzie na świecie. Jednak ja wolę patrzeć na to, co mnie zachwyca, bo wiem, że za uwagą podąża energia. Dlatego wyłapuję i pokazuję innym to co piękne, mądre i pomocne.

Do Japonii warto pojechać, i to nie raz, ale z japońskiego stylu życia możecie zaczerpnąć także tu, gdzie mieszkacie na stałe.

Mój projekt powstał z chęci inspirowania Was do życia w harmonii, szczęściu, zdrowiu i pięknie.
Wszystko, co robię wynika ze zdobytej wiedzy, doświadczeń zawodowych i osobistych pasji.

Jestem grafikiem z dyplomem Akademii Sztuk Pięknych – na początku w Japonii odkrywałam minimalistyczne piękno codzienności (robię to też do dziś), stamtąd też czerpałam wiedzę o tym, jak projektować i zaprowadzać porządek w otaczającej przestrzeni. Mam też dyplom złotnika, zaczęłam projektować i wyrabiać biżuterię (a wzasadzie biżu-talizmany) inspirowaną japońskimi legendami i buddyjską duchowością.

W Japonii nauczyłam się, że dobre życie to odnalezienie swoich talentów i doskonalenie ich każdego dnia. Tam właśnie, jako już dojrzała kobieta, odkryłam kolejny, który stał się moją wielką pasją. I tak, moje pierwsze studia magisterskie, sztuka, doskonale splotły się z podyplomowym, japońskim już, kierunkiem – terapią twarzy. Moim Czcigodnym Nauczycielom z Tokyo, Matsuyamy, Kagoshimy, Ise, Takamatsu, Kakunodate, Ureshino i Shibamaty jestem ogromnie wdzięczna za cierpliwość, poświęcony czas i dzielenie się wiedzą. 

Mam nadzieję, że przekaz, który od Nich niosę, znajduje każdego dnia, w nowym miejscu, podatny grunt, aby wzrastać i się rozwijać. Aby dbanie o siebie weszło w naszej świadomości raz na zawsze do kategorii ZDROWIE. Aby zwracać się do życia w harmonii, szczęściu, zdrowiu i pięknie.

Japonia to mój drugi dom, ale teraz spotkacie mnie już przede wszystkim w Polsce.
Zapraszam na zabiegi pielęgnacyjne i warsztaty poświęcone urodzie oraz zdrowemu, harmonijnemu stylowi życia.
Mogę też pomóc zaplanować wymarzoną podróż.
Każdy dzień przynosi coś nowego. Z małych inspiracji mogą wyniknąć wielkie zmiany.

Dominika Szczechowicz

 

dominikaszczechowicz@urbanzen.pl
https://www.facebook.com/wszystkiegojaponskiego/

 

 

Napisz do mnie