Wszystkiego Japońskiego

pytania

 

DLACZEGO JEDZENIE JEST „NIEPOLICZALNE”:
Każdy ma inny gust kulinarny, wymagania, apetyt, potrzeby i… otwartość na nowe.
Staramy się jeść bardzo po japońsku i różnorodnie, co oznacza, że i kupujemy gotowe jedzenie (które w Japonii jest zawsze świeże i najwyższej jakości), i jadamy na targach i  w ramen/shopach i chadzamy do reastauracji. Każdy zamawia to, na co ma ochotę i płaci za siebie.
Jesteście kulinarnie niezależni i zawsze gotowi na nowe doświadczenia i pomysły.
Codziennie przecież można zadecydować gdzie i co będziemy jeść.
Tym samym wyprawa jest jednocześnie prawdziwą podróżą kulinarną!

JAK SIĘ PRZEMIESZCZAMY W JAPONII:
Tak jak Japończycy! Pociągami i pieszo.
Na wyspach wszyscy kochają pociągi, są bardzo dumni ze swoich doskonałych połączeń i niesamowitych dworców, które funkcjonują jak miasto w mieście. Shinkanseny są bardziej komfortowe od samolotów, a chodzenie po pagórkowatym terenie (tak, tak miasta też są położone na wzgórzach) szybsze i praktyczniejsze niż cokolwiek innego.

GDZIE ŚPIMY:
Tam, gdzie Japończycy.
Polecam lokalne hoteliki i ryokany (tradycyjne zajazdy), nie rekomenduję międzynarodowych sieciówek. Najlepiej, żeby było różnorodnie, dlatego spodziewaj się spania i na łóżkach, i na futonach, i w klasztorze i może w zwykłym mieszkaniu.

PLAN WYPRAWY:
Przykładowe trasy znajdziesz w linkach, w dolnej części strony, ale Twoja podróż (jeśli masz własną 4-5 osobową grupę) może być zaprojektowana zupełnie inaczej, według Twoich potrzeb. Mogę zrobić projekt, który zrealizujecie sami. Zwykle koszt samego projektu waha się w przedziale 2000-3000 zł.

FORMALNOŚĆI:
Wizy nie potrzeba, paszport powinien być ważny przez pół roku, dobrze mieć ze sobą ok 25000 yenów w gotówce na początek, w każdej chwili można dobrać więcej z bankomatu, w wielu miejscach można płacić kartą, ale nie wszędzie karty będą działać (bez obaw – w bankomatach będą)
WIFI jest w każdym miejscu, nawet w klasztorze i w sklepie spożywczym.

WIĘCEJ DETALI:
Najszybciej można się ze mną skontaktować przez FB:
https://www.facebook.com/wszystkiegojaponskiego/
Proszę bez wahania pisać wiadomości.

Oficjalne wyprawy do Japonii, według mojego pomysłu i  z moim przewodnictwem,
znajdziecie na stronie biura MANALAY

 

Napisz do mnie