Beauty po japońsku

Japońskie sposoby na piękne dłonie

pazur

Wiek widać po dłoniach. Traktujemy je niestety ciągle „po macoszemu”, a tak niewiele im potrzeba, żeby były w dobrej formie, miękkie, gładkie, bez przebarwień.
Podpytałam Miho, z Ginrinsou Onsen, która całe życie mieszka na Hokkaido, gdzie klimat bardziej zbliżony jest do naszego,  jakie są japońskie sposoby na piękne dłonie. „To tylko 7 prostych wskazówek – uśmiechnęła się – do tego wszystko jest do zrobienia we własnym zakresie.”
A zatem – 7 prostych trików z Japonii. Prosto z Hokkaido!

onsen piękne dłonie

1. Myj ręce.
Najlepiej w letniej wodzie. Przez cały rok. Zbyt gorąca woda lub zbyt zimna woda uszkadza naskórek. Używaj zwykłego dobrego mydła, w kostce lub płynie. Nie kombinuj z antybakteryjnymi ani wzbogaconymi o składniki polepszające zapach, konsystencję lub kolor.

mycie

2. Nawilżaj. Natłuszczaj.
Zawsze, kiedy tylko pamiętasz, używaj kremu do rąk. Po każdym myciu. Najlepszym sposobem dla zapominalskich jest trzymanie kilku opakowań kremu w różnych miejscach, przy umywalce, przy łóżku, w kuchni, w torebce, w samochodzie. W lecie wybierz lekki nietłusty krem nawilżający, a zimą – coś cięższego, tłustego, najlepiej masło do ciała.

krem

3. Złuszczaj.
Rób to przynajmniej raz na dwa tygodnie, dłonie trzeba wygładzić i pozbyć się martwego naskórka.
Oto przepis Miho na najlepszy domowy scrub do rąk :
1 łyżeczka cukru  + 1 łyżeczka oliwy z oliwek + sok z połowy limonki (może być cytryna)
Po wypeelingowaniu dłoni umyj je wodą z mydlem. I oczywiście od razu nakremuj!

4. Masuj.
Wieczorem, przed zaśnięciem wykorzystaj nakładanie kremu do wykonania  prostego masażu.
Masuj dłonie przez co najmniej pięć minut, dokładnie też gładząc okolicę wokół paznokci. Dłonią zwiniętą w piąstkę masuj dokładnie każdy palec z osobna.

5. Chroń.
Gdy myjesz naczynia, pracujesz w ogrodzie lub szorujesz łazienkę, zawsze chroń ręce  jednorazowymi rękawiczkami. Najlepsze są te nitrylowe, kupisz je w aptece.
Zawsze chroń też dłonie przed zimnem i przed słońcem.
Zimą nakładaj rękawiczki jeszcze w domu, a nie dopiero wtedy, kiedy ręce juz zgrabieją z zimna!
Japonki chronią też skrupulatnie skórę przed słońcem, wiele z nich nosi latem cienkie rękawiczki (jak dawne arystokratki). Jeśli nie odpowiada Ci to, przynajmniej smaruj dłonie kremem z filtrem. Tym samym, którym smarujesz twarz.

6. Zrób Mani Japoński.
Przynajmniej raz w miesiącu zrób sobie pełen manicure japoński. Tak, sama! To kapitalny zabieg, który przywraca zniszczonej płytce gładkość, jednolity kolor i blask. Pamiętaj tylko, żeby kupić oryginalny zestaw P.Shine i podążać ściśle według instrukcji. Jeśli chcesz poznać sprytne japońskie triki i rytuały przed i po, koniecznie mój tekst.
Kiedy malujesz paznokcie lakierem, zawsze używaj podkładu, który uchroni przed przebarwieniami.

manicure japonski, japonskie triki_wszystkiegojaponskiego.pl

7. Pokochaj kompres w rękawicach.
Wszystkie skrajne temperatury, a także suche powietrze, sprawiają, że skóra, pozbawiona ochrony, staje się zaczerwieniona, szorstka, może pękać, a nawet boleć. Pogarsza się też często kondycja paznokci, są łamliwe, matowe i mniej elastyczne.
Najprostszą rzeczą którą możesz zrobić, to wieczorne SPA, mówi Miho.
Zmieszaj swój krem z odrobiną wazeliny i nałóż dość grubą warstwę na dłonie. Upaćkaj po prostu uczciwie tą miksturą ręce i załóż specjalne bawełniane rękawice. Wcześniej przygotuj sobie tylko pyszną herbatę i dobry film. Trzymaj około godziny.

rekawice_kompres dla dloni_japonskietriki_wszystkiegojaponskiego.pl
Drugi sposób to krótka, 5-minutowa, kąpiel dłoni w miseczce z ciepłą wodą, z dodatkiem łyżki octu jabłkowego. Od razu po niej – grubo posmaruj ręce kremem. Załóż bawełniane rękawice. Trzymaj około godziny.
Trzeci sposób jest bardziej „brudny”, ale cudownie regeneruje. Potrzebujesz 3 łyżki ciepłej oliwy i żółtko. Zmieszaj. Wsmaruj w dłonie maseczkę , owiń folią (szkoda rękawiczek) i ręcznikiem. Trzymaj około 20 minut.

To tylko tyle! Wystarczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *